Štola Milá paní a Všech svatých

Ve starém mikulovském rudném revíru se nachází celá řada důlních děl z 15 - 19. století. Tento důlní komplex je však nejrozsáhlejší a nejstarší důlní dílo v Mikulově. V tomto dole se těžila stříbrná ruda již od první poloviny 16. století a to zejména v horních částí dolu. V pozdějších letech se těžba přesunula do spodních pater a důl se tak rozrostl o dalších 10 pater do hloubky. Celkem má důl 12 pater, je bezmála 300 metrů hluboký a postupně se některé části zpřístupňují a zabezpečují. Nebude trvat dlouho a návštěvníci si budou moci prohlédnout to, co je jim dosud utajeno.

Štola Liebefrauen (Štola milá paní) je velice zajímavá z hlediska technického vybavení dolu. V dobách provozu na tomto dole sloužila zejména jako dopravní chodba a odvodňovací chodba. Velkou zajímavostí je komora vodního kola, které pohánělo čerpadla.

Štola Milá paní se nachází v areálu hotelu Cepín, kde je možné se ubytovat a využít restauraci se skvělou kuchyní! 

Štola Allerheiligen (Štola Všech svatých) je jednou z nerozsáhlejších částí dolu. Velká část chodeb je velkého profilu a tak se zde návštěvník nemusí krčit. Tato štola sloužila jako dopravní chodba, ale také tvoří přístup do dobívacích prostor dolu.

Pro návštěvníky je zde připraveno několik tras.

  • Trasa A je vhodná  pro méně zdatné návštěvníky a děti od 10 let. Prohlídková trasa je dlouhá 500 metrů tam a zpět. Délka prohlídky je 1,5 hod.
  • Trasa B je výhradně pro zdatné návštěvníky a děti od 12 let. Prohlídková trasa je dlouhá 2100 metrů tam a zpět. Délka prohlídky je 2 hod.
  • Trasa C je ucelenou prohlídkou všech přístupných částí štoly a to včetně starších častí štoly. Vzhledem k délce trvání prohlídky je tato prohlídka určena pouze pro dospělé jedince. Prohlídková trasa je dlouhá 3000 metrů tam a zpět. Délka prohlídky je zhruba 4 hod. 

Štola je zatím mimo provoz!

Další informace naleznete zde


Otevírací doba

PO - ZAVŘENO

ÚT - NE - OTEVŘENO


Začátky prohlídek:

9:00, 11:00, 13:00, 15:00, 17:00


Další informace: 

Min. počet osob na prohlídku: 5 osob

Děti do 5 let nemají vstup dovolen.

Prohlídka štoly není vhodná pro méně zdatné jedince.

Doporučujeme předem se objednat. 

POPTÁVKA PROHLÍDKY 

(*) Povinná políčka.

 

Zobrazit jako: katalog | tabulku
 

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Rozumím